Obrázek logo

Obrázek Informace
Black Books
Články
Dabing
Epizody
Herci
Hlavní stránka
Postavy
Seriál
Vedlejší role
Zajímavosti
Zákazníci

Obrázek Multimedia
Animace
Bonusy
DVD obaly
Kresby
Natáčení
Online kino
Titulky
Wallpapery

Obrázek Komunita
Návštěvní kniha
Odkazy
Přátelé
Redakce
Reklama
Výsledky anket
Web
Obrázek Anketa


Obrázek Anketa


Obrázek Koupit
Popis epizody
Bernard Black má problémy se svým účetním. Nejenže se z něj stal podvodník prchající před policí, nyní nemůže Bernadrovi dokončit účty, což Bernard nese mnohem hůře. Chvíli se o to sice pokouší, ale nikdy je nedokáže zkompletovat. Zkusí spárovat všechny ponožky, zavolá matce, předělá účty na "o něco méně ležérní bundu". Dokonce přijme návštěvu čítající dva muže neustále se bavící o Bohu. Vše marné. Účty nepočkají.
Mezitím, co Fran vybaluje krámy do svého obchodu, je neustále připravená jít do porodnice a být partnerem u porodu své kamarádce. Jenže jak sama říká, "já budu opilá, ona bude na drogách, bude to jak za starých časů!". Mezitím zkoumá lesklé koule, které jí poslali do obchodu. Neví, co to je, ani na to co to je.
Manny se poprvé s Bernardem setká, když si u něj koupí Malou relaxační knihu. Potřebuje ji, protože nenávídí svou práci účetního, kde ale v podstatě nic nedělá. Někdy imaginárně telefonuje, představuje záškuby v obličeji a dělá že to mívá normálně, nebo jí polévku s extra kousky. Jenže při jednom z těhle kousků omylem spolkne onu Malou relaxační knihu, a ta mu uvízne v krku. V nemocnici se doví, že je velká pravděpodobnost, že umře. Přesto se s tím jeho organismus dokáže poprat a knihu vstřebá. Z Mannyho se tedy stane přímo Guru, který radí rodicím ženám, psům, ba se dokonce pokouší usměrnit houkající auto.
Bernard se doví, že jestliže bude dlouhodoběji zraněn, může odložit placení účtů. Snaží se zlámat nohy, uříznout si ruku, nic mu ale nevyjde. Jenže, když uvidí před svým obchodem skinheady, využije příležitost, a pokusí se nechat od nich zmlátit. Nevědomky tím zachrání život Mannymu, který se jim také snažil domluvit, ale jiným způsobem. Po tom, jak uvidí, jak se jej Bernard zastal, myslí si o něm bůhví co. Dokonce se nabídne jako jeho účetní. Manny je tedy přijat.
Fran zapomene na Julii, a tak ve spěchu hledá ve zlatých stránkách číslo na Taxi. Jak ale brzy zjistí, že ona velká lesklá koule je vlastně obyčejný zapalovač, spustí hurónský řev.


Scénář
( Download - 88 kB | DOC   HTML)


Nejlepší hlášky
Bernard: Ano??!!
Zákazník: Tyhle knihy...kolik?
Bernard: Hm?
Zákazník: Ty knihy vázané v kůži.
Bernard: Aha Dickens. Kolekce Charlese Diceknse.
Zákazník: Je to pravá kůže?
Bernard: Je to pravý Dickens.
Zákazník: Musím vědět, jestli se jedná o kůži, chci aby se hodily k mé pohovce. Všechno v mém domě je pravé. Dám Vám za ně 200.
Bernard: 200 čeho?
Zákazník: 200 Liber.
Bernard: Jsou ty Libry kožené?
Zákazník: Ne.
Bernard: Promiňte, ale chci aby se hodily k mé pěněžence. Další!


Šéf: Ty! Manny... Co to jíš? Polévku?
Manny: Ano. ...S Extra-kousky.
Šéf: Co v ní je?
Manny: Kousky.
Manny: Mohu pro vás něco udělat? Mám Gleasonovy účty. Poslal bych mu je... ale měl jsem... Spoustu problémů... s ucpávačem... rozpínačem a taky... něco je se zástrčkou.
Šéf: Hele, přizpůsob se nebo zmiz, jasné?


Bernard: "Přesáhly vaše výdaje za první polovinu roku..."
- - - KLEPÁNÍ NA DVEŘE - - -
Bernard: Díky Bohu!!


Skinheadi: Oi! Vlasáči!
Skinheadi: Co tady pohledáváš?
Manny: Už jste někdy viděli klidného člověka se zvýšeným hlasem? Pokuste se občas mluvit jemně.
- - - RÁNA - - -
Manny: Přidejte trochu levandule do mléka, odjeďte z města s pomerančem a předstírejte, že je to směšné.


Manny: Máte bolesti?
Bernard: Ne dost velké! Kam odešli?
Manny: Unavili se a odešli.


Fotogalerie
Obrázek Black Books - 1. Cooking the Books 1 Obrázek Black Books - 1. Cooking the Books 2 Obrázek Black Books - 1. Cooking the Books 3 Obrázek Black Books - 1. Cooking the Books 4 Obrázek Black Books - 1. Cooking the Books 5 Obrázek Black Books - 1. Cooking the Books 6 Obrázek Black Books - 1. Cooking the Books 7 Obrázek Black Books - 1. Cooking the Books 8 Obrázek Black Books - 1. Cooking the Books 9 Obrázek Black Books - 1. Cooking the Books 10 Obrázek Black Books - 1. Cooking the Books 11 Obrázek Black Books - 1. Cooking the Books 12
(+ klikněte pro zvětšení)


Epizoda online


Obrázek Copyright